sobota, 29 czerwca 2013

Pierwsza Arrinera z superskrzynią biegów

Ciekawe info z facebooka Arrinery. Pierwszy egzemplarz polskiego supersamochodu może mieć wzmocniony do 750 KM silnik, 20-calowe obręcze (specyfikacja standardowa na oficjalnej stronie Arrinery mówi o 19-tkach) oraz - co najważniejsze - skrzynię biegów firmy CIMA, stosowaną również w hipersamochodach Pagani i Koenigsegg:

"Niespodzianka ! Pierwszy supersamochód Arrinera Hussarya będzie posiadał taką skrzynię biegów jaką posiadają najbardziej znane i doskonałe hipersamochody firm Pagani i Koenigsegg. Jest to skrzynia biegów firmy Cima T906HE i ma możliwość przeniesienia momentu o wartości 900 Nm. Po wielu miesiącach negocjacji, dziś została zamówiona u producenta i od razu opłacona. Dzięki odpowiednio zestopniowanym, zgodnie z naszymi wymaganiami, sześciu biegom, supersamochód Arrinera Hussarya będzie miał możliwość osiągnąć prędkość prawie 370 km/h na 20-calowych kołach. Powyższa skrzynia będzie współpracować z podwójnym sprzęgłem firmy AP Racing. Ten zestaw pozwoli przeprowadzić testy z silnikiem o mocy rzędu 750 KM. Skrzynia biegów firmy Cima jest manualna, ale dzięki wbudowanym dodatkowym sensorom, posiada możliwość zautomatyzowania oraz ultraszybką zmianę biegów poprzez łopatki przy kole kierownicy. Tak, więc zgodnie z obietnicami lato zapowiada się naprawdę gorące i szybkie. Skrzynia biegów powinna zostać wyprodukowana i złożona dla nas w ciągu 2 tygodni."

Taka skrzynia zostanie zastosowana w pierwszym egzemplarzu samochodu. A co  z kolejnymi? Arrinera wyjaśnia:

"Prawdopodobnie także będą skrzynie biegów firmy Cima w wersjach z najmocniejszym silnikiem. Jeśli wejdzie do sprzedaży wersja ze słabszym silnikiem to nie będzie uzasadnienia aby dawać tak bardzo drogą i wytrzymałą skrzynię biegów jaką mają hipersamochody firm Pagani i Koenigsegg."

Jak widać nie jest pewne, czy na specyfikację standardową będą chętni, skoro będzie dostępna wersja wzmocniona. Dla nabywców tego rodzaju aut nawet duża dopłata nie stanowi problemu. Może więc będzie tak, że standardowa Arrinera pozostanie tylko jako pozycja w katalogu :-)

Poniżej link do specyfikacji i zdjęcie skrzyni biegów CIMA GTRoad:

http://www.cimaingranaggi.it/en/gt_road.html4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Komentujemy na temat. Osobom szczególnie niedojrzałym i niedowartościowanym polecam liczne portale i fora stosowne do ich wieku i stopnia rozwoju umysłowego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna wielka ściema :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy sprzedaz juz ruszyla?

  OdpowiedzUsuń