poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Kuich: Pierwsze seryjne Arrinery w II kwartale 2014 roku

Jak poinformował w wywiadzie dla TVN CNBC prezes VENO, Arkadiusz Kuich pierwsze seryjne Arrinery Hussarya zostaną wyprodukowane w II kwartale 2014 roku. Będą to wozy z limitowanej serii "33". Montaż, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie realizowany przez SILS Centre Gliwice Sp. z o.o. z grupy Ferrostaal Automotive GmbH (http://scg.firmy.net/). Obecnie SILS  wytwarza podzespoły dla gliwickiego Opla.

Jednak przedprodukcyjny egzemplarz - jeśli wszystko pójdzie z planem - będziemy mogli zobaczyć wcześniej. Według Kuicha w drugiej połowie przyszłego roku, czyli 2013-go rozpoczną się testy przedprodukcyjnego egzemplarza (egzemplarzy?) na torze testowym IDIADA w pobliżu Barcelony. Samochód ma być testowany przez kierowców testowych, jak i dziennikarzy motoryzacyjnych.

tor testowy IDIADA

Prezes Veno podał kilka szczegółów związanych z produkcją. Montaż jednego egzemplarza zajmie SILS 53 godziny. Koszt produkcji wyniesie ok. połowę ceny płaconej przez Klienta, jednak dodatkowe koszty (np. marketingu) sprawią, że marża Arrinery S.A. wyniesie "kilkanaście procent".

Z moich informacji wynika,  że 2 września rusza oficjalnie budowa centrum produkcyjno-magazynowego Portowa 74, inwestycji firmowanej przez SILS (http://portowa74.pl/pl/wizualizacja.html). Ukończenie przewidziane jest na koniec marca 2013 roku. Być może tam właśnie będą montowane samochody Arrinera Hussarya, ale nawet jeśli, to z pewnością Arrinera nie zajmie całej powierzchni tego obiektu. We wcześniejszych komunikatach podawano, że przyszły producent udostępni pod montaż supersamochodów halę o powierzchni zaledwie 3 000 metrów kwadratowych, podczas gdy łączna planowana powierzchnia Portowej 74  to prawie 37 000 metrów kwadratowych. Pożyjemy, zobaczymy. Póki co, Arrinera S.A. jest dogadana z SILS na poziomie listu intencyjnego. Jak podał w wywiadzie Kuich, po 15 sierpnia rusza kolejna tura rozmów, których oczekiwanym finałem powinno być podpisanie umowy.

Link do wywiadu prezesa VENO dla TVN CNBC:
http://www.tvncnbc.pl/kiedy-veno-zarobi,270791.html

Odnotuję dla porządku, że tego samego dnia odbył się jeszcze jeden wywiad w TV Biznes, ale to już wszystko co warto napisać o tym żenującym i niepotrzebnym wydarzeniu (ze względu na totalne nieprzygotowanie i nieznajomość tematu przez prowadzącego dziennikarza).

1 komentarz:

 1. Hello therе! I know this is kinԁ of off tоpic but I waѕ wonԁering if
  you knew whеre I could find a captсha ρlugin for my commеnt form?
  I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?

  Thanks a lot!

  Αlso visit mу web ѕite wiki.julius-hacker.de

  OdpowiedzUsuń