środa, 22 sierpnia 2012

Włos się jeży, czyli kierunkowskazy i nie tylko

Oglądając poniższy materiał filmowy coraz poważniej zastanawiam się czy jego autor jest normalny. W głowie się nie mieści, że można w tak frajerski sposób narażać swoją ponoć wspaniałą reputację dziennikarza motoryzacyjnego na szwank.

Podobnie jak skompromitowany i zamknięty antyblog Venowatch, JB bezmyślnie powtarza plotki lub dywagacje opatrzone znakiem zapytanie z forów internetowych. Tyle, że stawia kropkę nad "i": TAK, TO PRAWDA/NIEPRAWDA, INTERNAUCI WYŚLEDZILI.

Jacek B. idzie po bandzie...i znów się o nią rozbija


Jestem tym bardziej w szoku, że już 6 sierpnia w naiwności swej podniosłem po raz pierwszy temat "braku" kierunkowskazów na renderach Hussaryi na wątku VENO / bankier.pl. A jeszcze kilka dni wcześniej wysłałem zapytanie do firmy, na które wprawdzie z opóźnieniem, ale dostałem odpowiedź, wraz z rysunkiem lampy 3-funkcyjnej z katalogu Helli. Jak się okazuje, trzeba uwazać o co się pyta na forach, bo wyrywny dziennikarz przekuwa pytania i wątpliwości w "fakty", bez próby sprawdzenia czegokolwiek.

Budowa i zasada działania 3-funkcyjnych lamp ledowych firmy Hella,
które mają być użyte w samochodzie Arrinera Hussarya


A tak to wygląda w akcji

W obliczu wpadki z kierunkami, blednie kolejna rewelacja Balkana zaczerpnięta z forum bankiera - czyli sprawa rzekomego braku pozwolenia na budowę hali produkcyjnej przez SILS w Gliwicach. Kolejne kuriozum to kwestia listy warunków, które muszą spełniać firmy kupujące silniki od GM. Oczywiście, GM podpisał list intencyjny z Arrinerą i każdy kto orientuje się w temacie wie, że w tym wypadku świadczy to o sporym zaawansowaniu rozmów, ale Jacek Balkan jest przecież mądrzejszy od GM, on ma LISTĘ  i on się na takie coś nie godzi!

Oczyma wyobraźni widzę, jak nasz bohater wiosną 2014 roku jedzie do Gliwic i w fabrycznej bramie rozdziera koszulę na piersi w geście Rejtana. Na koniec link do odpowiedzi VENO na kierunkowskazowe rewelacje, pod wiele mówiącym tytułem "Jak sobie zwiększyć...?": http://veno-sa.blogspot.com/2012/08/jak-sobiezwiekszyc.html


8 komentarzy:

 1. teraz to już veno nie potrzebuje Adama Nowaka, ma Ciebie!
  Podrążyłbyś lepiej temat kasy na Cyprze, niż błazenady jb. Wolałbym zobaczyć stan konta i przepływy finansowe spółki Stratofin lub zestawienie faktycznych działań spółek zależnych, to byłyby konkrety, a nie temat zastępczy o migaczach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dla ciebie dobrą radę - zamiast frustrację wyładowywać na autorze tego skromnego bloga, zastosuj się do rady Jacusia i zostań dużym akcjonariuszem! Będziesz wszystko wiedział, innej drogi nie widzę, skoro spółka milczy na ten temat, a KNF czy GPW nie mają nic przeciwko takiej polityce informacyjnej (zresztą na wszystkich spółkach z NC i nie tylko). Myślę, że 25% akcji z nawiązką wystarczy żebyś trząsł VENO i okolicami, także wg rady nowego guru giełdowego wyniesię cię to maksymalnie 375 000 złotych. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. i jeszcze jedno, tacy rzekomo świetni dziennikarze śledczy siedzą w pulsie biznesu oraz świeżo upieczony finansista w motodzienniku, dlaczego oni nie zgłębią tematu, skoro mają czas by się tym zawodowo zająć? Zadziwia mnie to.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka frustracja???? Gdzie to widzisz srt8??? Ja chcę konkretną informację, nic więcej i daruj sobie głupkowate złośliwości. Skoro to spółka notowana to na rynku publicznym, to ma obowiązki informacyjne. Czego nie rozumisz?

  OdpowiedzUsuń
 5. No to co mnie od Adamów Nowaków... Ja ci śledztwa finansowego przecież nie zrobię. Też dostaję takie odpowiedzi jak wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i ja komentowałem na youtube ten nowy odpał Jacka Balkana. I tak nie mam czasu na poruszenie wszystkich wypowiedzi ale zawsze coś. Ciekawe czy i tym razem usuną te wypowiedzi...

  XtremeeMc5

  OdpowiedzUsuń
 7. @srt8 liczę ,ze teraz poświęcisz swój czas na wyśledzenie gdzie są pieniądze z ostatniej emisji ? Co się z nimi teraz dzieje?
  Bo w ostatnim raporcie VENO za 2011r. nie ma nic na temat wyników spółek:

  - Stratofin 100% udziałów
  - Style247.pl S.A. 52%
  - SCFP S.A. 44%
  - Venturio S.A. 42%

  Akcjonariusze ,którzy obejmowali ostatnią emisję powinni o to pytać a nie jakiego kolory będzie nowy super samochód lub czy kierunkowskazy są czy ich nie ma.

  Dla ułatwienia podpowiadam:
  SCFP jakiś śmieszny portalik zrobiony za 300zł .Ja na przykład umieram z ciekawości ile aplikacji mobilnych zrobiło i sprzedało to SCFP ??
  Stronka tej spółki nie zmieniła treści od momentu powstania, jedyne co tam wisi to tzw. "inkubator mobilny".
  Dalej Stratofin szkoda pisać. Wydmuszka do kwadratu.
  Oczywiście na style247.pl bez zmian.
  VENTURIO S. A. tak się dziwnie składa ,ze ten sam adres co SCFP S.A. czyli ul. Plac Trzech Krzyży 16 00-499 Warszawa tel. +48 601-360-881
  Czekam z niecierpliwością na Twoje "sledztwo"
  podam Ci adres jakbyś chciał podzielić się swoimi przemyśleniami
  jakne_z_janek@gazeta.pl
  aha konto mail było zakładane przez anonymouse.org/ więc i tak mnie nie znajdziesz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Janek, prawdziwy geniusz z ciebie i prawie-haker. Jestem załamany, bo wiem, że nigdy Cię nie znajdę. Jednak ws takiego śledztwa ślij maile do redakcji dzienników finansowo-biznesowych. Może w końcu coś wyśledzą, zamiast ośmieszać się ignorancją w dziedzinie motoryzacji (vide puls biznesu)
  PS. Jak się jako jeden z pierwszych wypowiadałem ws tych tanich templatek stron, to gdzie wtedy byłeś...

  OdpowiedzUsuń