niedziela, 22 grudnia 2013

Arrinera w Londynie. Znany inwestor we władzach nowej spółki.

20 listopada w Wielkiej Brytanii zawiązano nową spółkę - Arrinera Automotive Holding PLC. Jej celem jest promowanie Arrinery Hussarya na rynkach zagranicznych oraz pozyskanie zagranicznego finansowania. Oby tak się stało, zdobycie pozycji na prestiżowym rynku brytyjskim otworzyłoby przed polskim samochodem wiele innych rynków na świecie. Czy Arrinera poprzez nową spółkę zadebiutuje kiedyś na londyńskiej "małej giełdzie", czyli AIM? Kto wie...

We władzach Arrinera Automotive Holding PLC widzimy Łukasza Tomkiewicza (prezesa Arrinery), Arkadiusza Kuicha (prezesa Veno) oraz... no właśnie, taka ciekawostka. Jednym z dyrektorów i sekretarzem Arrinera Automotive Holding PLC jest p. David Mapley. Znany inwestor, doradca inwestycyjny, biznesmen i ekonomista. 25 lat doświadczenia na rynkach finansowych całego świata, w tym na rynkach wschodzących, m.in. Rosji. Mapleya można też zobaczyć i usłyszeć jako komentatora w takich mediach jak CNBC Europe, CNN Moneyline, Reuters Financial TV i Bloomberg TV.

David Mapley ma adres zamieszkania w Szwajcarii (Nyon), co również jest pośrednim dowodem na to, że jest człowiekiem majętnym. Wszelkie informacje o nim można zresztą bez trudu znaleźć w internecie, w tym imponujące CV na portalu LinkedIn.

Ciekawie to wszystko brzmi dla Arrinery, prawda?

I jeszcze jedno - pod linkiem niżej widnieje kapitał zakładowy brytyjskiej Arrinery w wysokości 600 tys. funtów, a Veno dotychczas wpłaciło 50 tys. Czy to oznacza, że np. David Mapley wpłacił resztę, czy też kapitał nie jest jeszcze opłacony w całoście - tego nie wiem i nie przesądzam.

Informacje o spółce Arrinera Automotive Holding PLC:
http://www.companiesintheuk.co.uk/ltd/arrinera-automotive-holding
D. Mapley na konferencji Elite Summit 2013 - wywiad, bez związku z Arrinerą
http://www.youtube.com/watch?v=h742uGU5gvU

David Mapley, dyrektor i sekretarz Arrinera Automotive Holding PLC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz