czwartek, 13 grudnia 2012

Główne podzespoły Hussaryi zakupione

Wg raportu Arrinera Automotive za listopad, zostały w końcu zakupione główne podzespoły Hussaryi, w tym silnik GM, LS9, znany m.in. z Corvetty. Co ciekawe, można przypuszczać, że AA planuje szerszą współpracę z GM - w punkcie 5 jest mowa o "silniku LS9 i innych jednostkach napędowych jakie pojawią się w ofercie koncernu General Motors". Brak szczegółow nt innych części np skrzyni biegów. W planach był 6-biegowy manual produkcji Oerlikon-Graziano.

Jeśli z tymi zakupami to prawda, to wygląda na to, że prędzej czy później doczekamy się przynajmniej jednego egzemplarza polskiego supersamochodu, którego nie będzie się trzeba wstydzić. Chyba jednak później. Z pozostałych punktów raportu wynika, że jeszcze dużo akcji Veno na New Connect upłynie nim zobaczymy choćby skompletowaną jeżdżącą ramę samochodu w realu. Miała być do końca grudnia.

A może ekipa AA w pełnym składzie, wspierana perfekcyjną logistyką, pracuje po 18 godzin na dobę, nawet w Święta i Sylwestra nie odpuści, albo... mieli na myśli kolejny render na swoim blogu ;-)?  W każdym razie trzymam kciuki za ten grudzień.Silnik LS 9, znany m.in. z Corvetty czy Hennessey Venoma GT, gdzie po dołożeniu dwóch turbosprężarek wykrzesano  z niego moc 1200 KM. 
2 komentarze:

  1. Czekam, czekam i doczekac sie nie moge. Czy tak dluga przerwa oznacza, ze prowadzenie bloga zostalo przerwane? Szkoda by bylo, bo przyjemnie sie go czyta.

    OdpowiedzUsuń
  2. Problem w tym, że na razie nie ma o czym pisać. Spółka dała roczne podsumowanie, w którym powtórzono wszystko co już było podawane wcześniej.

    OdpowiedzUsuń